بادکنک


بادکنک

بادکنک ها در دو دسته اصلی بزرگ جای میگیرند : بادکنک فویلی و بادکنک لاتکس. بادکنک های لاتکسی از جنس پلاستیک بسیار نازک و قابل ارتجاع ساخته میشوند. این بادکنک ها اولین بار توسط پروفسور مایکل فارادی، در سال 1824 برای آزمایش بر روی گاز هلیوم اختراع شد! اولین بادکنک لاتکس اسباب بازی توسط توماس هنکاک در سال 1847 عرضه شد. بنابراین بادکنک لاتکس، نزدیک به دو قرن است که به عنوان اسباب بازی و همینطور در جشن ها برای تزئین مراسم مورد استفاده قرار میگیرد.
این درحالی است که بادکنک های فویلی در دهه 70 میلادی ابداع شدند اما به دلیل براقی و چاپ و رنگ پذیری عالی، به سرعت جای خود را در مراسم ها و تزئینات تولد و جشن ها باز کردند. بادکنک های فویلی، به شکل شخصیت های کارتونی مختلف، به شکل گرد، عدد، حروف و بسیاری اشکال مختلف و زیبای دیگر عرضه میشوند.
بادکنک دیگری به نام بادکنک بوبوبالن وجود دارد که به علت شکل کاملا گردی که دارد جلوه بسیار زیبایی دارد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این بادکنک ها از جنس پی وی سی بوده و بسیار مقاومند. بادکنک بوبوبالن رو نمیشه تو هیچکدوم از دسته های لاتکس یا فویلی قرار داد و به احتمال زیاد نوید صنعت جدید و متنوعی در بادکنک با نام بادکنک های پی وی سی میده، ولی فعلا چون فقط همین یک مدل از این جنس بادکنک وجود دارد، ما در دسته بادکنک های تک رنگ قرارشون دادیم.

دسته بندی کلی بادکنک

GoUp